Kursy dla Rodziców, Specjalistów i Promotorów Dobrego Startu Dziecka

Wierzymy, że dziecko rozwija się w relacji i do relacji.

Warsztaty dla rodziców

Cykl spotkań dla rodziców dzieci w pierwszym roku życia obejmujący m.in. naukę masażu, neurorozwojowej pielęgnacji oraz chustonoszenia.

 

 

 

 

Promotor Dobrego Startu Dziecka

Szkolenia dla kandydatów jak i Promotorów Dobrego Startu Dziecka, przygotowujące do prowadzenia zajęć z rodzicami niemowlęcia, w zakresie wspierania prawidłowego rozwoju niemowlęcia. 

Warsztaty dla profesjonalistów

 Cykl szkoleń  ze specjalistami i dla specjalistów.

Skierowane do położnych, doradców chustowych, instruktorów masażu, psychologów, lekarzy pediatrów, fizjoterapeutów oraz wszystkich zainteresowanych wielozmysłowym rozwojem niemowlęcia.

Agnieszka Słoniowska

Terapeuta dziecięcy

Absolwentka wydziału rehabilitacji warszawskiej AWF. Jako terapeuta Integracji Sensorycznej i NDT-Bobath Baby specjalizuje się w pracy z niemowlętami i małymi dziećmi. Doradczyni chustonoszenia. Prowadząca autorskie szkolenia m.in. Rozwój i pielęgnacji niemowlęcia- Dobry Start Dziecka oraz Ocena gotowości dziecka do funkcji karmienia dla szkoły terapii karmienia Od Pestki do Ogryzka. Założycielka szkoły instruktorów masażu Shantala Dotyk i Więź.

Moje podejście

Ponieważ mam ogromny przywilej tworzenia rodziny i towarzyszenia w życiu piątce naszych dzieci, to doświadczenia związane z różnymi ich wyzwaniami i wysiłek włożony w rozwój naszych relacji miały ogromny wpływ na zrozumienie innych rodziców, wytyczanie priorytetów w terapii i postrzegania dziecka jako jeden z elementów większego systemu.

Stąd obecnie w mojej pracy bardzo skupiam się na wspieraniu rodzica i jest ono dla mnie równie ważne co wskazówki do pracy stricte fizjoterapeutycznej z dzieckiem.

"Brałam udział w warsztatach dla profesjonalistów z pielęgnacji neurorozwojowej niemowlaka. Dwa dni, ogrom wiedzy, świetnie prowadzone zajęcia! Polecam je każdemu, kto pracuje z dziećmi 😊 Agnieszka, robisz to wszystko wspaniale! Dziękuje"

Ewa

"Bardzo gorąco polecam! Odbyłam kurs podstawowy z przebiegu rozwoju dziecka i pielęgnacji neurorozwojowej w 1 r. ż. Wspaniała prowadząca z ogromną wiedzą, którą potrafi przekazać w bardzo interesujący i logiczny sposób. Na pewno wybiorę się na następny kurs:)"

Monika

"Wreszcie ktoś mi wszystko dobrze wytłumaczył, a byłam już w innych miejscach. No i bardzo ciepłe podejście do dzieci. Polecam. "

Anna

"To już mój drugi kurs u Agnieszki, przyjeżdżam do Warszawy aż z Wrocławia i jeszcze się nie zawiodłam. Warsztaty są świetnie przygotowane, wiedza Agnieszki ogromna, sposób tłumaczenia bardzo jasny, a wszystko to w przemiłej atmosferze. Wyjeżdżam stąd z głową pełną pomysłów i pełna wiary, że to co robię ma sens. Dziękuję! Bardzo polecam 😀"

Kasia