Ewa Jarymowicz

JEWA – Wsparcie NA Starcie

501-790-745
poradnia.jewa@gmail.com

jewa.pl

Facebook

Patrycja Piesik

Ewelina Paziewska

Jagoda Giemzowska

Sandra Zarzycka


534-770-612
kontakt@atelierbliskosci.pl

atelierbliskosci.pl

Facebook

Danuta Kijoch


Tulaj Mnie

518-201-960
danutakijoch@gmail.com

Facebook

Marta Krystkowiak-Kowalska

Centrum Stymulacji Rozwoju Dziecka

782-696-059
Krystkowiakkowalskamarta@gmail.com

Facebook

Agata Jarczyńska

Agata Jarczyńska

574-680-005
leomania.ctie@gmail.com

Facebook

Beata Łubiarz

Beata Łubiarz Doradca Noszenia Dzieci w chustach – Lublin i woj. lubelskie

698-663-863
doradztwo.chustowe@gmail.com

Facebook

Dominika Kalkowska

Dominika Kalkowska

504-931-640
dk.doradca@interia.pl

Facebook

Karolina Śmigielska

ChustoSprawy – Karolina Śmigielska Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi

695-405-416
chustosprawy@gmail.com

Facebook

Ewa Jarymowicz

Ewa Jarymowicz

Promotor DSD

https://www.facebook.com/poradnia.jewa

poradnia.jewa@gmail.com

Białystok - Wsparcie NA Starcie Ewa Zofia Jarymowicz

501 790 745

Z wykształcenia jestem specjalistką zdrowia publicznego i dietetykiem, z zamiłowania wspieram rodziców na starcie ich rodzicielskiej drogi. Od 2009 r propaguje chustowanie na Podlasiu. Aktywnie kształcę się w Akademii Noszenia Dzieci – pierwszej polskiej szkoły noszenia opartej na zasadach Porozumienia Bez Przemocy i rodzicielstwa bliskości. Naukę chustowania zawsze zaczynam od przyjaznej pielęgnacji, która przygotowuje dziecko do chusty. Uczę rodziców co dzieje się z ciałem maluszka i ich własnym nie tylko podczas noszenia w chuście ale podczas podnoszenia, trzymania na rękach, karmienia, itd. Promuje Dobry Start Dziecka Agnieszki Słoniowskiej. Teorie sprawdzam od razu w praktyce, najczęściej najpierw na swoim ciele. Jestem zachwycona regulacją maluszków poprzez zadbanie o ich ciało i emocje rodzica. Poza chustowaniem i pielęgnacją wspieram rodziców nauką masażu Shantala Dotyk i Więź oraz praktyczną stroną rozszerzania diety metodą BLW. Prywatnie jestem mamą 3 urwisów, relaksującą się przy hafcie krzyżykowym. Jak mawiają rodzice i współpracownicy: “Zaklinaczka niemowląt” – łagodna i cierpliwa a jednocześnie silna i drapieżna. Specjalistka od skoków, biegów, motania chusty, neurorozwojowej pielęgnacji oraz machania girią. Dogada się z nawet z najbardziej wymagającym maluszkiem. Jestem właścicielka firmy: JEWA – Wsparcie NA Starcie Ewa Zofia Jarymowicz
Weronika Bełtowska-Płoszaj

Weronika Bełtowska-Płoszaj

Promotor DSD

https://www.facebook.com/rodzicielskikompas

kontakt@rodzicielskikompas.pl

Częstochowa

519 896 487

Z wykształcenia jestem lekarzem, specjalizację z medycyny rodzinnej rozpoczęłam w 2021r.

Jestem również doradcą noszenia ClauWi.

Szczególną radość sprawia mi praca z najmłodszą grupą Pacjentów – noworodkami i niemowlętami. Pasjonuje mnie w szczególności rozwój psychoruchowy niemowlęcia, jego złożoność i to, jak ważna w życiu małego Człowieka jest więź z Rodzicami.

Prowadzę Warsztaty Rodzicielski Kompas, na których razem z Rodzicami pochylamy się nad tematyką rozwoju niemowlęcia i przyjaznej pielęgnacji. Równocześnie jako mama dwóch córek dzielę się swoimi doświadczeniami i radościami.

Sandra Zarzycka

Sandra Zarzycka

Promotor DSD

https://www.facebook.com/atelierbliskosci

Atelierbliskosci@gmail.com

Gliwice - Atelier Bliskości

534 770 612

Wspomagam dzieci w ich rozwoju oraz wspieram Rodziców na ich ścieżce rodzicielskiej. 

Danuta Kijoch

Danuta Kijoch

Promotor DSD

https://www.facebook.com/TulajMnie/

danutakijoch@gmail.com

Płock - Tulaj Mnie

https://www.instagram.com/tulajmnie/

518 201 960

Doradca Noszenia ClauWi, Promotor Dobrego Startu Dziecka, doula, instruktor hypnobirthing.
Pomagam ciężarnym wejść w świadome macierzyństwo poprzez odnalezienie wewnętrznego spokoju i pewności siebie.
Podczas spotkań ze świeżo upieczonymi rodzicami podnoszę ich kompetencje, tłumacząc zasady przyjaznej pielęgnacji niemowląt opartej na relacjach. Pokazuję w jaki sposób bawić się z dzieckiem by wspierać jego rozwój.
Chusty są moją magiczną różdżką, dzięki której uwalniam ręce rodziców jednocześnie wzmacniając ich więź z potomstwem.
Nie oceniam, obserwuję, słucham i towarzyszę prowadząc każde spotkanie w sposób indywidualny, by móc jak najlepiej rozpoznać potrzeby rodziny zapraszającej mnie do siebie.
Wciąż poszerzam swoją wiedzę oraz umiejętności by nieść wsparcie w początkach rodzicielstwa.
Pragnę by pierwsze miesiące z dzieckiem pozostawiały jak najwięcej miłych wspomnień ❤️
Marta Krystkowiak-Kowalska

Marta Krystkowiak-Kowalska

Promotor DSD

https://www.facebook.com/terapiaokiemmarty/

Krystkowiakkowalskamarta@gmail.com

Poznań : Centrum Stymulacji Rozwoju Dziecka Leszno: Centrum Terapii NEUROBALANS w Lesznie

https://www.instagram.com/terapia_okiem_marty/

782 696 059

Z wykształcenia jestem neurobiologiem, jako naukowiec pracuje na uczelni w Laboratorium Neuronauki Emocji na Uniersystecie Humanistycznospołecznym w Poznaniu prowadząc projekt “Zadbaj o mózg swojego dziecka”, który skupia się na funkcjch wykonawczych dziecki w wieku szkolnym.
Wiedzę o układzie nerwowym wykorzystuje w pracy gabinetowej z dziećmi jako terapeuta integracji sensorycznej. Fascynuje mnie praca z małym dzieckiem, współpracuje z rodzicami jako diagnosta oraz certyfikowany instkurkor masaż Shantala oraz Promotor Dobrego Startu Dziecka. 
W pracy skupiam się na wczesnej interwencji i profilaktyce prawidłowego rozwoju. Moim celem jest wsparcie rodziców na starcie rodzicielstwa oraz edukacja związana z szerokopojętym rozwojem małego dziecka. 
Obecnie studiuje na ostatnim roku psychologię, na specjalności psychologia kliniczna dzieci i młodzieży. 
Patrycja Piesik

Patrycja Piesik

Promotor DSD

https://www.facebook.com/Chustoswiat

chustoswiat@gmail.com

Warszawa, Wołomin i okolice

https://www.instagram.com/chustoswiat/

508 874 499

W swojej pracy chcę dawać rodzicom to czego sama nie otrzymałam, kiedy urodziłam swoje pierwsze dziecko. Wraz z pojawieniem się mojej córki – świat przewrócił mi się do góry nogami, także zawodowy. 
Dziś jestem Certyfikowaną Doradczynią Noszenia, Instruktorką Masażu Shantala i cały czas szkolę się aby jeszcze lepiej wspierać rodzinę – Mamę, Tatę oraz Malucha w ich starcie. 
Ewelina Paziewska

Ewelina Paziewska

Promotor DSD

https://www.facebook.com/ewelina.sadowska.549

paziewska.ewelina@gmail.com

Wyszków

504 907 116

Jestem pedagogiem, doradcą zawodowym, terapeutką integracji sensorycznej, instruktorką masażu Shantala oraz zajęć ogólnorozwojowych dla maluszków, certyfikowaną Promotorką Dobrego Startu Dziecka. Jako współzałożycielka i dyrektorka Edukacyjnej Bawialni Montessori „Rozwój i Samodzielność” w Wyszkowie realizuję się zawodowo w nurcie trzech bardzo bliskich mi metod: integracji sensorycznej, pedagogiki Marii Montessori i rodzicielstwa bliskości. Pracuję z dziećmi tyle samo co z rodzicami – pomagam im wykorzystać optymalnie pierwsze (najważniejsze) lata życia dziecka, które są fundamentem dalszego rozwoju. Na co dzień zajmuję się diagnozą i terapią integracji sensorycznej, określaniem profilu sensorycznego dzieci, konsultacjami dla rodziców niemowląt z zakresu przyjaznej pielęgnacji i masażu Shantala, prowadzę zajęcia dla maluszków, a także warsztaty dla rodziców i nauczycieli. Pragnienie zrozumienia trudności własnego dziecka postanowiłam przełożyć na ścieżkę zawodową i chyba głównie dzięki temu dzisiaj z tak wielką pasją robię to, co robię. Widzę ogromny sens w wykorzystaniu wiedzy o sensorycznych potrzebach dziecka w aspekcie planowania jego dnia, wyboru zajęć pozalekcyjnych, wspierania drogi edukacyjnej i zawodowej, codziennego zabezpieczania jego ważnych życiowych potrzeb. 
Beata Łubiarz

Beata Łubiarz

Promotor DSD

https://www.facebook.com/Beata-%C5%81ubiarz-Doradca-Noszenia-Dzieci-w-chustach-Lublin-i-woj-lubelskie-233364586815977

doradztwo.chustowe@gmail.com

Lublin

698 663 863

Doradca noszenia dzieci w chustach i nosidełkach po kursie Akademii Noszenia Dzieci, Promotor Dobrego Startu Dzieci,  Instruktor masażu Shantala Dotyk i Więź, Instruktor i nauczyciel pierwszej pomocy.
Od 2013 r. jestem Doradcą Noszenia Dzieci w chustach i nosidłach miękkich po kursie Akademii Noszenia Dzieci. Chusta w moim życiu pojawiła się wraz z przyjściem na świat mojego pierwszego dziecka. Od razu poczułam, że taki “kawał materiału” jest jakimś magicznym narzędziem dającym radość. Pasja noszenia w chuście mojego dziecka przerodziła się w chęć zdobywania wiedzy dotyczącej rozwoju niemowląt. Obecnie edukuję przyszłych rodziców w tematyce związanej z rodzicielstwem bliskości, przyjaznej pielęgnacji i poczuciem bezpieczeństwa. Dlatego można spotkać mnie w szkołach rodzenia na terenie Lublina i woj. lubelskiego. Rodziców natomiast wspieram podczas zajęć indywidualnych oraz warsztatów grupowych, które organizuję.  
Katarzyna Romaniczyk

Katarzyna Romaniczyk

Promotor DSD

https://www.facebook.com/jeszczeblizej

https://www.instagram.com/jeszcze_blizej/

kontakt@jeszczeblizej.pl

Wrocław

509 503 289

Jestem Mamą dwójki dzieci, z wykształcenia nauczycielką, Promotorką Dobrego Startu Dziecka, Certyfikowanym doradca chustonoszenia w Jeszcze bliżej – Doradca noszenia Kasia Romaniczyk oraz Instruktorem masażu Shantala Plus.
Prowadzę zajęcia ogólnorozwojowe i umuzykalniające dla maluszków, oparte na wiedzy i umiejętnościach zdobytych podczas licznych szkoleń – m.in. z terapii ręki, Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, logorytmiki, elementów terapii SI oraz z pielęgnacji neurorozwojowej i rozwoju dziecka w 1 roku życia.
Wspieram rodziców w początkach ich drogi, ucząc że najważniejsza jest więź i bliskość.
Chustonoszenie i masaż Shantala są jednymi z wielu narzędzi, które pozwalają cieszyć się z bycia w bliskiej relacji ze swoim dzieckiem.
Można mnie spotkać w Szkołach Rodzenia i w Przychodniach we Wrocławiu oraz podczas indywidualnych i grupowych konsultacji.
Karolina Śmigielska

Karolina Śmigielska

Promotor DSD

https://www.facebook.com/ChustoSprawy/

https://www.instagram.com/chustosprawy/

chustosprawy@gmail.com

Warszawa

695 405 416

Jestem certyfikowaną doradczynią noszenia dzieci ClauWi® w chustach i nosidłach miękkich , Promotorką Dobrego Startu Dziecka, instruktorką masażu Shantala Plus, instruktorką japońskiej sztuki samoobrony Aikido oraz mamą 3 cudownych chłopców ???.
Podczas spotkań z rodzicami i ich maluszkami pomagam w uwalnianiu rąk rodziców bez rezygnowania z bliskości i bycia razem. Pokazuję jak codzienne czynności pielęgnacyjne można wykonywać w przyjazny dziecku sposób oraz wspieram rodziców w podążaniu drogą budowania więzi i realacji z dzieckiem poprzez bliskość, dotyk, wspólne zabawy. Dotyk, bliskość, ruch, czułość i regulacja mają cudowną moc i ogromne znaczenie w rozwoju dziecka.
W swojej pracy staram się wspierać i budować kompetencje rodziców.
Ogromnie cieszę się z każdego spotkania i jestem wdzięczna za każdą osobę, która obdarza mnie zaufaniem prosząc o wsparcie na rodzicielskiej drodze.
Dominika Kalkowska

Dominika Kalkowska

Promotor DSD

https://www.facebook.com/DoMiNoSi.CertyfikowanyDoradcaNoszeniaClauWi/

https://www.instagram.com/dk.dominosi/

dk.doradca@interia.pl

Kraków

504 931 640

Z wykształceniem jestem Pracownikiem Socjalnym, odkąd pamiętam bliskie mi było niesienie wsparcia. Poszukując swojego miejsca zawodowego, pracowałam min. w marketingu i handlu. Wiele lat związana byłam z gabinetem fizjoterapii i ta ścieżka zaprowadziła mnie do zmiany. Niedługo po urodzeniu trzeciego syna zostałam Doradcą Noszenia ClauWi (w 2017 roku). Chcąc lepiej wspierać rodziców i maluszki rozszerzałam swoją wiedzę uczestnicząc w Szkoleniach Agnieszki Słoniowskiej z zakresu Pielęgnacji Neurorizwojowej Niemowląt. Zostałam też Instruktorem Masażu Shantala Plus Dotyk i Więź i wreszcie zostałam Promotorem Dobrego Startu Dziecka. Ścieżka ta wspomaga również moje macierzyństwo. Na codzień wspieram Rodziców jako @DomiNosi, uwalniając ich ręce podczas nauki Chustonoszenia i doboru nosidełek, uczę Masażu Shantala i Przyjaznej Pielęgnacji. W pracy staram się dawać wsparcie w sposób łagodny i z empatią być towarzyszką rodzin w ich rodzicielskich początkach. Dzielę się też wiedzą z zakresu rozwoju, relacji, regulacji i pielęgnacji niemowlęcia podczas prowadzenia zajęć grupowych między innymi w Szkole Rodzenia. Aktywnie działam w Krakowskim Stowarzyszeniu Noszenia dzieci, którego jestem członkiem założycielem. Zawsze chciałam łączyć niesienie pomocy i wsparcia z pracą i bycie Promotorem Dobrego Startu Dziecka daje mi taką możliwość. Działam głównie w Krakowie i okolicach województwa.
Monika Osińska - Żabka

Monika Osińska - Żabka

Promotor DSD

https://www.facebook.com/meababywearing

https://www.instagram.com/monikaosinskazabka/

monika@meababywearing.pl

Kraków

606 980 855

Z wykształcenia jestem Geologiem – ale ta funkcja absolutnie ci się
nie przyda 🙂
Moją pasją i życiową misją jest praca z rodzicami noworodków i
niemowląt, prowadzenie ich w starcie do przygody z noszeniem w chuście
i nosidełku. I to w tym kierunku kształcę się szczególnie.
Jestem Certyfikowaną doradczynią noszenia dzieci w chustach i
nosidełkach jak również twórczynią największego polskiego kanału
YouTube o chustach i nosidełkach. Fascynuje mnie praca z maluchami i
ich rodzicami oraz obserwacja jak ogromny wpływ mają rodzice na swoje
dzieci w procesie ich rozwoju.
Spotykam się z rodzicami głównie na indywidualnych konsultacjach ale
też w szkole rodzenia i na warsztatach organizowanych zarówno z
noszenia jak i przyjaznej pielęgnacji.
Specjalizuję się również w pracy zdalnej (online) w zakresie noszenia
maluszków w chustach i nosidłach. Pracując zdalnie staram się również
wspomagać rodziców w podstawach pielęgnacji  i wsparciu rozwojowym.
Jagoda Giemzowska

Jagoda Giemzowska

Promotor DSD

poloznajagoda@gmail.com

Wodzisław Śląski/Rydułtowy

512 781 243

Mgr Jagoda Giemzowska – położna, specjalista pielęgniarstwa neonatologicznego, edukator ds. laktacji, promotor dobrego startu dziecka oraz certyfikowany doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich. Prywatnie żona i mama dwójki dzieci. 

Pasjonatka pracy z noworodkami i niemowlętami oraz ich rodzicami. Przez 6 lat pracowałam z wcześniakami na oddziale intensywnej terapii noworodka w Rudzie Śląskiej, aktualnie jako położna środowiskowa prowadzę szkołę rodzenia oraz opiekuję się noworodkami i ich mamami w domu po wyjściu ze szpitala przez pierwsze tygodnie.

Moją misją zawodową jest wspieranie rodziców w szeroko pojętej opiece nad dzieckiem oraz wzmacnianie ich kompetencji, aby mogli się cieszyć spokojnym rodzicielstwem. Pomagam zrozumieć potrzeby dziecka wspierając jednocześnie jego rozwój. Jestem zwolennikiem całościowego, holistycznego i indywidualnego podejścia do dziecka i jego rodziny ponieważ uważam, że w taki sposób jestem w stanie znaleźć najlepsze rozwiązania problemów, które pojawiają się na początku drogi małego człowieka i jego opiekunów.

Agata Jarczyńska

Agata Jarczyńska

Promotor DSD

https://www.facebook.com/Leomania.ostrow

leomania.ctie@gmail.com

Ostrów Wielkopolski

574 680 005

Z wykształcenia jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, przedszkolnej i języka angielskiego, terapeutą pedagogicznym oraz surdopedagogiem. Jednak w ostatnich latach pracuję przede wszystkim jako logopeda. Moją pasją jest praca z noworodkami i niemowlętami. Dlatego jestem też Promotorem Dobrego Startu Dziecka, trenerem masażu Shantala Special Care, edukatorem do spraw laktacji, terapeutą miofunkcjonalnym, a w lipcu 2022r. kończę studia na kierunku „Neurologopedia kliniczna z wczesną interwencją logopedyczną”. Pomagam rodzicom i ich pociechom m.in. w takich problemach jak kłopoty z karmieniem piersią/ butelką, dobór smoczków i butelek, a także kłopoty z rozszerzaniem diety. Ciągle się szkolę i poszerzam swoją wiedzę:) Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwójki dzieci. Jestem właścicielką gabinetu „Leomania” terapia i edukacja.