Warsztat I
Neurorozwojowy instruktarz pielęgnacyjny dla dzieci do 4 m-ca życia– czyli jak się bawić, nosić, karmić, by stymulować prawidłowy rozwój dziecka, jak kąpać dziecko w wiaderku Shantala a jak w wanience.

Warsztat II
Rozwój Dziecka – cechy prawidłowego rozwoju psychoruchowego w 1 r. ż. dziecka. Jakie aktywności/ zabawy/zabawki wspierają ten proces a jakie mogą przyczynić się do jego zaburzeń.

Warsztat III
Integracja sensoryczna niemowlęcia – rodzic dowie się, jakim profilem sensorycznym jest obdarzone jego dziecko, a także On sam i co z tego wynika- jakie mają słabe i mocne strony. Ta wiedza pozwala lepiej budować relację i komunikację, rozumieć dlaczego coś akurat dla jednego dziecka jest łatwe a dla innego trudne.

Rozmawiamy również o zabawach i zabawkach stymulujących rozwój procesów SI.

Warsztat IV
Masaż Shantala- Jak masować swoje dziecko, by budować z nim dobre relacje i by dawać mu poczucie bezpieczeństwa emocjonalnego, masaż antykolkowy, kąpiel w wiaderku Shantala. Dlaczego masaż niemowlęcia ma kojący wpływ na układ nerwowy ,pokarmowy, odpornościowy i w ogóle reguluje funkcjonowanie całego organizmu.